Etapa finală a Campionatelor Naționale ale seniorilor și tineretului la atletism!

atletism

Etapa finală a Campionatelor Naționale ale seniorilor și tineretului, la atletism!

Miercuri și joi (6-7 februarie 2019), în Sala de atletism din cadrul CSN București „Lia Manoliu”,
care de curând poartă numele lui Ioan Soter, se vor decerna titlurile naționale la seniori (ediția a 49-a)
și tineret (ediția a 36-a) pe acest an. An preolimpic, bogat în competiții internaționale de mare anvergură.
Ca o noutate, odată cu întrecerea indoor etalon pe plan national, a fost programat și concursul rezervat
probelor combinate la aceleași categorii de vârstă.
Așadar, în „ovalul magic” din arena bucureșteană, vom putea admira evoluțiile celor mai valoroși
atleți tricolori ai momentului, printre care Andreea Panțuroiu (triplusalt), lungimistele Alina Rotaru
și Florentina Iușco, Andrea Miklos și Bianca Răzor (400 m) sau Andrei Gag (greutate).

Campionatul Național de Seniori și Tineret (Seniori U23) – Ediția a 49-a – 2019
Sala „Ioan Soter”, București – CSN „Lia Manoliu”
Miercuri, 6.02.2019 Joi, 7.02.2019
09:30 60m M – heptatlon 09:30 60mg M7 M – heptatlon
09:45 60mg F – pentatlon 10:30 Prajina M7 M – heptatlon
10:15 Lungime M – heptatlon 12:15 1000 m M7 M – heptatlon
10:20 Prăjină F
10:45 Inaltime F – pentatlon      
11:30 Greutate M – heptatlon 15:30 Lungime M
12:00 Prăjină M 16:00 60mg F – serii
12:30 Greutate F – pentatlon 16:20 60mg M – serii
12:45 Inaltime M – heptatlon 16:35 800m F – SCT
13:00 Greutate F 16:45 800m M – SCT
13:45 Lungime F – pentatlon 17:00 60mg F – FIN
14:00 Greutate M 17:20 60mg M – FIN
15:00 800m F – pentatlon 17:30 Lungime F
      17:30 3000m F – SCT
16:15 Festivitatea de deschidere 17:45 3000m M – SCT
16:30 Triplusalt F 17:50 Înălțime F
16:30 60m F – serii 18:15 4x 2 tururi F – SCT
16:45 60m M – serii 18:30 4 x 2 tururi M – SCT
17:05 1500 m F
17:20 1500 m M
17:40 60m F – FIN Director Concurs : Tanase Robertino

Judecator Arbitru Alergare:

Colac Mirela

17:45 60m M – FIN
18:00 400m  F – SCT   Judecator Arbitru Tehnice: Niculescu Suzana
18:00 Triplusalt M
18:20 Înălțime M
18:25 400m M – SCT  

Sedinta Tehnica 05.02.2019 ora 16:30, sala de atletism din cadrul complexului “Lia Manoliu”.

                             Antrenament oficial 05.02.2019, orele 17:00-19:00;

                             Antrenament oficial straturi 17:30-18:00.
Cristina Vladu